Jaką lampę wybrać do salonu z antresolą ? Wskazówki, które pomogą uniknąć Ci błędów

Jaką lampę wybrać do salonu z antresolą ? Wskazówki, które pomogą uniknąć Ci błędów

Jaką lampę wybrać do salonu z antresolą ? Wskazówki, które pomogą uniknąć błędów

Masz wątpliwości, jeśli chodzi o zakup lampy do salonu z antresolą? Poniżej odpowiedzi na wszystkie pytania, które mogą nasunąć się w trakcie zakupów lub jeszcze na etapie przygotowań.

Z tego tekstu dowiesz się:

Jaka wysokość lampy przy antresoli jest odpowiednia?

Jaka lampa na samą antresolę?

Jaka lampa oświetli salon i antresolę?

Kiedy zaplanować oświetlenie antresoli

Oświetlenie antresoli lepiej planować przed remontem i wykańczaniem wnętrz. Pozwoli to dobrać lampę, która będzie miała odpowiedni ciężar, moc i kształt. Czasem przed zamontowaniem oświetlenia na antresoli niezbędna jest przebudowa instalacji elektrycznej.

Jaka wysokość lampy przy antresoli

Lampa do salonu z antresolą musi mieć inne proporcje niż taka, która wisi w standardowym wnętrzu o wysokości 2,5 metra. Jeśli w pomieszczeniu nie ma już lamp wiszących poniżej poziomu antresoli, to ta główna będzie musiała mieć nawet 1-2 metry wysokości. Świetnie sprawdzą się okazałe żyrandole i inne lampy o oryginalnych formach, które będą efektownie wyglądały zarówno z bliska (z poziomu antresoli), jak i podziwiane z ziemi.

Lampa na samą antresolę

Przy okazji może pojawić się inny nietypowy problem, a mianowicie ciężar lampy. Duża i mosiężna może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Warto wziąć to pod uwagę i sprawdzić, czy strop to wytrzyma. Jeśli lampa będzie zawieszona nisko na antresoli, to lepsze będą lekkie modele (z piór, pianki czy plastiku), niż mosiężne żyrandole, o które można boleśnie zahaczyć.

Jeśli parter będzie doświetlony osobno, to na antresoli można powiesić plafony w stylu lampy sufitowej

Stesso PL Old Gold M Orlicki Design

Lampa, która oświetli salon i antresolę

Właściciele antresol patrzą zazwyczaj na wysoki sufit jako na wyzwanie, jeśli chodzi o zakup lampy. Tymczasem można też potraktować 4-6-metrową wysokość pokoju jako okazję. Istnieje wiele spektakularnych lamp, które sprawdzą się tylko w takich warunkach:

Lampa-girlanda do salonu z antresolą – może mieć nawet 1-2 metry długości i opadać z sufitu przez całą długość pokoju. Doświetli zarówno antresolę, jak i całą powierzchnię „parteru”, przez co jest bardzo praktyczna pomimo spektakularnej często konstrukcji.

Lampa wisząca BLOOM 4 BRASS 1091L40 ALDEX (wyprzedana)

Lampa typu plafon lub podobna z jasnymi żarówkami – Sekret polega na dobraniu najmocniejszych z możliwych żarówek. Na antresoli (np. do pracy) będzie jasno, ale nastrojowe światło dotrze też do salonu.

Lampa wisząca GERDO GOLD OR84825 Orlicki Design

Oprawy natynkowe, czyli lampy na antresolę, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca – proste rozwiązanie: wystarczy zamontować osobno kilka takich kinkietów. Wszystkie włącza się z poziomu salonu.

Oprawa natynkowa RULLO GOLD MINI IP44 OR85303 Orlicki Design

Mamy nadzieję, że dzięki tym radom uda się wybrać taką lampę na antresolę, która spełni swoje zadanie i nie przytłoczy wnętrza. Jeśli masz dodatkowe pytania o lampy na antresolę, to zapraszamy do kontaktu drogą mailową: biuro@dekoridum.pl

Wszystkie komentarze

Zostaw Komentarz

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło