Szynoprzewody – wszystko, co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Szynoprzewody –  wszystko, co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Szynoprzewody – wszystko, co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Jednymi z najnowocześniejszych i zyskujących na popularności rozwiązań oświetleniowych są szynoprzewody. Wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem tych produktów możesz znaleźć w poniższym tekście. Przedstawiamy Ci zalety tych produktów, jak również wiele możliwości ich montażu. 

Za co pokochaliśmy szynoprzewody?

Coraz więcej osób skłania się ku montażowi nowoczesnych, a także sprawdzonych zestawów oświetleniowych. Działanie to ma swoje uzasadnienie, ponieważ produkty te są praktyczne, estetyczne i trwałe. Mają one zastosowanie, zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i biurowych czy komercyjnych. Do wysokiej klasy zestawów oświetleniowych z pewnością zaliczają się szynoprzewody. To produkty stworzone z aluminium. Prawidłowo zamontowane szynoprzewody mogą podkreślić urok wnętrz nowoczesnych. Doskonale odnajdą się one w pomieszczeniach zaaranżowanych w estetyce modernistycznej lub industrialnej. Jedną z podstawowych zalet, jakie ma oświetlenie szynoprzewodowe jest przede wszystkim możliwość umieszczenia na tym produkcie różnego rodzaju reflektorków. Warto mieć na względzie, że szynoprzewody montowane przy pomocy różnego typu łączników, mogą tworzyć jedyną w swoim rodzaju konstrukcję, zdobiącą salon lub kuchnię. To jedno z niewielu technicznych rozwiązań oświetleniowych, które oprócz wysokich walorów użytkowych, ma także wartość estetyczną. 

Dlaczego szynoprzewody?

Proponowane przez nasz sklep internetowy rozwiązanie, którymi jest szyna prądowa to jeden najskuteczniejszych sposobów oświetlenia pomieszczeń znajdujących się nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również w obiektach przemysłowych, biurach i galeriach handlowych. Instalacja szynoprzewodowa jest trwała i niezawodna. Warto pamiętać o możliwości jej rozbudowy czy modyfikacji. Jeśli zależy Ci na sprawdzonym rozwiązaniu, możesz zdecydować się na oferowane przez nas szynoprzewody, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych do wyboru. Pozwala to na dopasowanie ich do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jesteś osobą, która pragnie posiadać w swoim domu lub mieszkaniu uniwersalne wyroby oświetleniowe? nic prostszego! Zdecyduj się na szyny oświetleniowe, które mają możliwość rekonfiguracji, w zależności od Twoich upodobań estetycznych. Ponadto jesteś w stanie dopasować szynoprzewody do nowoczesnej estetyki Twojego domu, mieszkania, a także biura czy innego obiektu o charakterze usługowo- handlowym. To jedno z najmodniejszych rozwiązań w tym sezonie.

Szynoprzewody jedno, dwu, trzyfazowe – co to oznacza?

To ważne pytanie które należy sobie zadać przed zakupem szynoprzewodu. Gdy chcemy by wszystkie punkty świetlne zapalały się na raz – wybieramy szynoprzewód jedno fazowy np. LP-571/150CM BK firmy Light Prestige.

Gdy chcielibyśmy rozdzielić spoty i oświetlać pomieszczenie np. raz słabiej, raz mocniej wybieramy wtedy dwufazowe szynoprzewody firmy Nowodvorski lub trzyfazowe – najpopularniejsze – pochodzące od znanego producenta Shilo.

Jakie zalety mają szynoprzewody oświetleniowe? 

Dedykowane bardzo wymagającym klientom szynoprzewody oświetleniowe mogą znajdować się na wybranej powierzchni sufitu. Jeśli zależy Ci na nietypowej aranżacji posiadanych pomieszczeń możesz zdecydować się na oryginalne rozmieszczenie szyn prądowych w taki sposób, aby tworzyły one geometryczne wzory lub figury. Nowoczesny system szynowy przewodowy w wersji jedno lub 3- fazowej może być uzupełniony m. in. o 5 spotów. Stanowi to świetny pomysł na oświetlenie wyspy kuchennej bądź też doświetlenie stołu w jadalni. Główną zaletą, którą wyróżnia się system szynoprzewodowy jest możliwość wkomponowania go w każde pomieszczenie. Ten wnętrzarski bestseller, dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego, jest polecany przez wielu architektów i projektantów wnętrz.


Tym, co wyróżnia system szynoprzewodowy jest jego prosta konstrukcja i nieskomplikowane wzornictwo. To świetne podkreślenie stylu minimalistycznego a także loftowego. Jednocześnie wybór opraw które możemy podpiąć pod szynoprzewód jest ogromny. Reflektorki  (np. te reflektorki od firmy Nowodvorski), oprawy okragłe, kwadratowe, prostokątne a nawet zwisy. Warto wspomnieć, iż taka oprawa jest mobilna i można zmieniać jej położenie. Szynoprzewody z naszego asortymentu są dostępne z zasilaczem. Mogą one mieć łączniki proste, a także te w kształcie litery L. Do produktów tych można podłączyć między innymi spoty - naśladujące reflektory montowane w halach fabrycznych.

Akcesoria do szynoprzewodów 

Jeśli zastanawiasz się, jakie akcesoria warto montować na szynoprzewodach, aby stworzyć wysokiej jakości instalację oświetleniową, możesz zapoznać się z ofertą naszego sklepu. Proponujemy Ci doskonałe oprawy do szynoprzewodów, dostępne w kolorze białym, czarnym a nawet złotym.

To modne lampy do szyn prądowych, które wspaniale współgrają z estetyką nowoczesną. Rekomendowane przez nas oprawy natynkowe do szynoprzewodów to produkty kolekcji Ice marki Light Prestige. Ich główną zaletą jest aluminiowa obudowa, odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie czynników zewnętrznych.

Warto wspomnieć, że polecane przez nas akcesoria do szynoprzewodów można umieszczać w dowolnie wybranym miejscu tych instalacji, należy pamiętać jednak o tym że wybierając szynoprzewód danej marki powinniśmy wybrać również resztę elementów tej samej marki. Pozwoli to na osiągnięcie najlepszego efektu świetlnego. Rekomendowane przez nas reflektory do szynoprzewodów mogą być montowane w dowolnie wybranych budynkach i wnętrzach. Produkty te są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie ich do określonego modelu szynoprzewodu. Pragniemy wspomnieć, że szyna oświetleniowa może być alternatywą tradycyjnej instalacji oświetleniowej. To sposób na podkreślenie charakteru danego pomieszczenia poprzez zastosowanie triku z odpowiednio rozmieszczonym oświetleniem. 

Wiele zalet, którymi wyróżniają się szynoprzewody sprawia, że są to instalacje oświetleniowe wybierane przez wielu klientów. Jeśli jesteś osobą, która rozważa nabycie tego typu produktów, powinieneś wiedzieć, że szynoprzewody stanowią uniwersalne rozwiązanie oświetleniowe, dopasowane do każdego typu nowoczesnego wnętrza. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości nasz zespół z chęcią Cię oświeci i pomoże w doborze odpowiedniego szynoprzewodu do Twojego wnętrza.

Wszystkie komentarze

Zostaw Komentarz

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło