Jaką lampę wybrać do salonu z antresolą ? Wskazówki, które pomogą uniknąć tobie błędów

Jaką lampę wybrać do salonu z antresolą ? Wskazówki, które pomogą uniknąć tobie błędów

Jaką lampę wybrać do salonu z antresolą ? Wskazówki, które pomogą uniknąć błędów

Masz wątpliwości, jeśli chodzi o zakup lampy do salonu z antresolą? Poniżej odpowiedzi na wszystkie pytania, które mogą nasunąć się w trakcie zakupów lub jeszcze na etapie przygotowań.

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Jaka wysokość lampy przy antresoli jest odpowiednia?
  • Jaka lampa na samą antresolę?
  • Jaka lampa oświetli salon i antresolę?

Jeśli masz dodatkowe pytania o lampy na antresolę, to zapraszamy do kontaktu drogą mailow : biuro@dekoridum.pl

Uwaga : Oświetlenie antresoli lepiej planować przed remontem i wykańczaniem wnętrz. Pozwoli to dobrać lampę, która będzie miała odpowiedni ciężar, moc i kształt. Czasem przed zamontowaniem oświetlenia na antresoli niezbędna jest przebudowa instalacji elektrycznej.

Jaka wysokość lampy przy antresoli

Lampa do salonu z antresolą musi mieć inne proporcje niż taka, która wisi w standardowym wnętrzu o wysokości 2,5 metra. Jeśli w pomieszczeniu nie ma już lamp wiszących poniżej poziomu antresoli, to ta główna będzie musiała mieć nawet 1-2 metry wysokości. Świetnie sprawdzą się okazałe żyrandole i inne lampy o oryginalnych formach, które będą efektownie wyglądały zarówno z bliska (z poziomu antresoli), jak i podziwiane z ziemi.

Lampa na samą antresolę

Przy okazji może pojawić się inny nietypowy problem, a mianowicie ciężar lampy. Duża i mosiężna może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Warto wziąć to pod uwagę i sprawdzić, czy strop to wytrzyma. Jeśli lampa będzie zawieszona nisko na antresoli, to lepsze będą lekkie modele (z piór, pianki czy plastiku), niż mosiężne żyrandole, o które można boleśnie zahaczyć.

Jeśli parter będzie doświetlony osobno, to na antresoli można powiesić plafony w stylu lampy sufitowej

Stesso PL Old Gold M Orlicki Design

https://dekoridum.pl/pl/lampy-sufitowe-plafony/21568-lampa-sufitowa-stesso-pl-old-gold-m-orlicki-design-5903689784436.html

Lampa, która oświetli salon i antresolę

Właściciele antresol patrzą zazwyczaj na wysoki sufit jako na wyzwanie, jeśli chodzi o zakup lampy. Tymczasem można też potraktować 4-6-metrową wysokość pokoju jako okazję. Istnieje wiele spektakularnych lamp, które sprawdzą się tylko w takich warunkach:

  • Lampa-girlanda do salonu z antresolą – może mieć nawet 1-2 metry długości i opadać z sufitu przez całą długość pokoju. Doświetli zarówno antresolę, jak i całą powierzchnię „parteru”, przez co jest bardzo praktyczna pomimo spektakularnej często konstrukcji.

Przykład: Lampa wisząca BLOOM 4 BRASS 1091L40 ALDEX

https://dekoridum.pl/pl/lampy-wiszace/29316-lampa-wiszaca-bloom-4-gold-1091l30-aldex-5904798654283.html

  • Lampa typu plafon lub podobna z jasnymi żarówkami – Sekret polega na dobraniu najmocniejszych z możliwych żarówek. Na antresoli (np. do pracy) będzie jasno, ale nastrojowe światło dotrze też do salonu.

Przykład: Lampa wisząca GERDO GOLD OR84825 Orlicki Design

https://dekoridum.pl/pl/lampy-wiszace/32905-lampa-wiszaca-gerdo-gold-or84825-orlicki-design-5903689784825.html

  • Oprawy natynkowe, czyli lampy na antresolę, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca – proste rozwiązanie: wystarczy zamontować osobno kilka takich kinkietów. Wszystkie włącza się z poziomu salonu.

Przykład: Oprawa natynkowa RULLO GOLD MINI IP44 OR85303 Orlicki Design

https://dekoridum.pl/pl/oprawy-natynkowe/32948-oprawa-natynkowa-rullo-gold-mini-ip44-or85303-orlicki-design-5903689785303.html

Mamy nadzieję, że dzięki tym radom uda się wybrać taką lampę na antresolę, która spełni swoje zadanie i nie przytłoczy wnętrza.

frazy główne: lampa do salonu z antresolą, jaka lampa przy antresoli, wysokość lampy przy antresoli, lampa a antresola

Wszystkie komentarze

Zostaw Komentarz

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło